درباره وبلاگ


به وبلاگ ما خوش آمدیدنام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 23
بازدید دیروز : 8
بازدید هفته : 23
بازدید ماه : 181
بازدید کل : 113191
تعداد مطالب : 1500
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1

Alternative content


IT ENGINEERING
24 / 10برچسب:, :: 15 ::  نويسنده : BlackHats

هنگامي كه مردم بگويند: «هر روز با خدا سخن مي‌گويند»، مؤمني خوانده مي‌شوند اما هنگامي كه مي‌گويند «خداوند هر روز با آن‌ها گفتگو مي‌كند»، ديوانه نام مي‌گيرند. 


 «نيل دونالد والش» 


 «مصاحبه با خدا در خواب»‌
 خدا گفت: «بيا تو، پس مي‌خواهي با من مصاحبه كني؟»‌
 گفتم: «اگر وقت داشته باشيد.» 


 خدا لبخندي زد و گفت:‌ «وقت من بي‌نهايت است و براي انجام هر كاري كافي است. چه سؤالاتي در ذهن داري كه مي‌خواهي از من بپرسي؟»‌
 گفتم: «چه چيزي بيش از همه شما را در مورد انسان متعجب مي‌كند؟»
 خدا جواب داد: «اينكه آن‌ها از كودك بودن، خسته مي‌شوند و براي بزرگ شدن عجله دارند و ساليان دراز را در حسرت دوران كودكي سر مي‌كنند. اينكه سلامتي‌شان را براي به دست آوردن پول از دست مي‌دهند و بعد پولشان را خرج مي‌كنند تا دوباره سلامتي به دست آورند. اينكه با چنان هيجاني به آينده فكر مي‌كنند كه زمان حال را فراموش مي‌كنند و لذا نه در حال زندگي مي‌كنند و نه در آينده. اينكه چنان زندگي مي‌كنند كه گويي هرگز نخواهد مُرد و چنان مي‌ميرند كه گويي هرگز زنده نبوده‌اند.»
 خداوند دست‌هاي مرا در دست گرفت و مدتي در سكوت گذشت. بعد پرسيدم: «چه درس‌هايي از زندگي را مي‌خواهيد بندگان ياد بگيرند؟»
 خدا با لبخندي پاسخ داد: «ياد بگيرند كه نمي‌توان ديگران را مجبور به دوست داشتن خود كرد اما مي‌توان محبوب ديگران شد. ياد بگيرند كه با ارزش‌ترين‌ها، اشيايي نيست كه در زندگي دارند بلكه اشخاصي است كه در زندگي دارند. ياد بگيرند كه نبايد خود را با ديگران مقايسه كنند، هر كس طبق ارزش‌هاي خودش قضاوت مي‌شود نه در گروه و براساس مقايسه. ياد بگيرند كه ثروتمند، كسي نيست كه بيشترين دارايي را داشته باشد بلكه كسي است كه كمترين نياز را داشته باشد. ياد بگيرند كه براي ايجا زخمي عميق در دل كسي كه دوستش دارند فقط چند ثانيه زمان لازم است اما براي التيام آن سال‌ها وقت لازم است. ياد بگيرند كه افراد بسياري آن‌ها را عميقاً‌ دوست دارند اما بلد نيستند كه علاقه‌شان را ابزار كنند. ياد بگيرند كه پول همه چيز مي‌خرد جز دل خوش. ياد بگيرند كه ممكن است دو نفر يك موضوع واحد را ببينند و از آن، دو برداشت كاملا     ً متفاوت داشته باشند.
 ياد بگيرند كه دوست واقعي كسي است كه همه چيز را در مورد آن‌ها مي‌داند و با اين حال دوست‌شان دارد. ياد بگيرند كه كافي نيست همواره ديگران آن‌ها را ببخشند بلكه بايد خودشان هم خود را ببخشند.»
 مدتي نشستم و لذت بردم. از او براي وقتي كه به من اختصاص داده بود و براي همه‌ي كارهايي كه براي من و خانواده‌ام كرده بود تشكر كردم. 


 او پاسخ داد: «هر وقت بخواهي من بيست و چهار ساعته در دسترس هستم، فقط كافي است صدايم كني تا جواب بدهم.»
 «رازهاي شاد زيستن ج. دوازه»

منبع: كتاب - شما عظیم تر از آن هستید که می اندیشید - نويسنده: مسعود لعليصفحه قبل 1 صفحه بعد

 
 
نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب